sobota 24.3.2018

Bivojové v prvním kole play-down přešli přes Svitavy

Litvínov vs. Svitavy 4:2 v sérii (5:4p., 5:6, 5:4, 4:5p., 6:2, 6:3)

Litvínovští hráči využili hned prvního mečbolu v sérii, když s přehledem sobě vlastním zvítězili v šestém zápase ve Svitavách. Z jasného zápasu si sami sobě udělali v posledních minutách ještě drama, ale přesto jim je odměnou regionální derby o setrvání v prvoligové soutěži i v dalším ročníku..

Bivojové vstoupili do utkání tak nějak unaveně, ale od poloviny první třetiny vyrovnali hru i skóre a od druhé třetiny již byl evidentně lepším týmem. I přes velkou řadu neproměněných šancí šel Litvínov do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem, který hned ve druhé minutě třetí třetiny navýšil jeden z nejlepších hráčů zápasu Krejčí na tříbrankový (1:4).

Ve 46. minutě rozbalili litvínovští hráči svoji možná nejlepší přesilovku v sérii a vypracovali sinejméně pět tutových šancí na vstřelení (v té chvíli jistě rozhodující) branky. Žádnou z vypracovaných šancí však neproměnili, a Svitavy již půl minuty po skončení svého oslabení snížili stav utkání a o minutu později znovu a už na pouhou jedinou branku (3:4). V té chvíli zbývalo do konce zápasu dlouhých deset minut a domácí najednou začali ohrožovat do té doby téměř nevyužitého litvínovského brankáře Stránského. To umocnilo ještě přísné pětiminutové vyloučení litvínovského Sattlera, ale to už bivojové vedli opět o dvě branky (3:5). V oslabení se jim v celé sérii dařilo, což Bivojové potvrdili i v tom posledním. Nedovolili domácím skórovat a sami zásluhou v této sérii výborného Hocelíka upravili konečný výsledek na 6:3.

FbK Svitavy - Bivoj Litvínov 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
branky (asistence): 18:40 Daniel Hulič (Viktor Hocelík), 23:25 Ondřej Krejčí (Daniel Hulič), 35:33 Tomáš Skalitz (Ondřej Tichý), 41:22 Ondřej Krejčí, 52:09 Viktor Hocelík (Michal Skuhrovec), 59:41Viktor Hocelík (Milan Stránský)

Vyjádření trenéra:
„Začátek série byl vyrovnaný a úvodní zápasy mohly vyhrát oba týmy. Od čtvrtého zápasu už jsme byli lepším týmem my, což se v posledních dvou zápasech potvrdilo i výsledkově. Stále nás ale sráží špatná řešení vypracovaných si brankových příležitostí. Ale víme i na čem dalším musíme do další série zapracovat především.“

Sestava:
B: Stránský, Vybíral
O: Skuhrovec, Pecháček, Tichý, Sattler, Vitner, Strýček, Krejčí
Ú: Hocelík, Kropáček, Vitvar, Mandelbaum, Hulič, Fanta, Skalitz, Kratochvíl, Vodička, Pitek
Hejkal, Skořepa

Ve druhém kole play-down se Bivojové střetnou s Chomutovem. První dva zápasy se odehrají v litvínovské sportovní hale u Koldomu v sobotu 31. března a v neděli 1. dubna.
Tato série se opět hraje na čtyři vítězné zápasy. Vítěz série si zachová prvoligovou příslušnost, poražený bude mít druhou (a poslední) šanci na udržení v baráži s finalistou Národní ligy.