úterý 4.4.2017

Bivojové přivezli z Pelhřimova mečbol

Litvínovští hráči byli ve vedení po celý zápas, a i když si své vítězství v závěrečné třetině lehce zkomplikovali, dovedli zápas k důležité výhře a k zisku prvního mečbolu pro sebe. Ten mohou využít ve své hale na svém hřišti v sobotu 8.dubna od 19:00.

Bivojové vstoupili do utkání v dobrém rozpoložení, když se postupně dostali do vedení 2:0 a 3:1. V závěru první třetiny však inkasovali v oslabení a do šaten se tedy šlo za stavu 3:2 pro Litvínov. Ve druhé třetině šli Bivojové opět do dvoubrankového vedení 4:2, ale pelhřimovští kontrovali dvěma góly ve 25.minutě. Litvínov však dále tahal za delší konec a do konce druhé třetiny postupně navýšil své vedení na 8:4.

Ve třetí třetině už litvínovští hráči nepovolili svému soupeři dotáhnout se na menší než dvoubrankový rozdíl, a své vítězství si nakonec pohlídali v útočném pásmu. Přivezli si tak do domácího šestého zápasu nadějné vedení v sérii. Stav série hrané na čtyři vítězné zápasy je 3:2 pro Litvínov.

Spartak Pelhřimov - Bivoj Litvínov 9:12 (2:3, 2:5, 5:4)

branky (asistence): 06:39 Ondřej Kašpárek (Jaroslav Kropáček), 08:01 Daniel Hulič (Ondřej Hertl), 13:46 Daniel Hulič (Ondřej Hertl), 22:51 Michael Pitek (Ondřej Kašpárek), 26:30 Viktor Hocelík (Ondřej Hertl), 27:27 Michal Skuhrovec (Ondřej Hertl), 32:14 Jaroslav Kropáček (Jan Werner), 32:30 Viktor Hocelík (Daniel Hulič), 42:58 Marek Mandelbaum (Ondřej Krejčí), 43:44 Michal Skuhrovec (Daniel Hulič), 52:30 Jaroslav Kropáček (Milan Stránský), 59:07 Jiří Pecháček (Ondřej Hertl)

Vyjádření trenéra:

„V zápase jsme byli lepším týmem. Věděli jsme o co se hraje, a výhodu ukončení série v domácím prostředí jsme si spíše vystříleli. Nicméně jsme se opět nevyvarovali hluchých pasáží v zápase, což by nás příště klidně mohlo o vítězství připravit. Pokud se ale dokážeme soustředit po celý zápas na vlastní výkon, máme velkou šanci vyhrát i v šestém zápase.“

Sestava:

B: Stránský, Beránek

O: Černý, Tichý, Skuhrovec M., Werner, Pecháček, Valter

Ú: Hertl, Hocelík, Skalitz, Vitvar, Krejčí, Mandelbaum, Kašpárek, Pitek, Hulič, Strejček, Kropáček

V šestém zápase se Bivojové střetnou s Pelhřimovem v litvínovské sportovní hale u Koldomu v sobotu 8.dubna od 19:00 hodin! Vítěz série si zachová prvoligovou příslušnost, poražený bude mít druhou (a poslední) šanci na udržení v baráži s finalistou Národní ligy.