pátek 26.1.2018

Bivojové z víkendu pouze s jedním bodem

Litvínovské hráče čekali o víkendu dva soupeři, když se v sobotu i v neděli představili na domácím hřišti. Nejdříve exsuperligové Vinohrady, o 17 hodin později tabulkový lídr z Havířova.
Ve velice kvalitních zápasech se o vítězství hrálo do posledních minut obou zápasů, avšak Bivojové v obou zápasech nakonec odešli poraženi, byť v sobotu až v prodloužení.

Bivojové nevstoupili do sobotního utkání úplně špatně, ale v první třetině stříleli branky pouze hostující hráči, kteří mohli být nadmíru spokojeni s průběžným vedením o tři branky po první třetině. Po v podání Litvínova povedené druhé třetině to bylo pouze o jednu branku, avšak na začátku třetí skóroval jako první hostující tým. Domácí však v závěrečných osmi minutách zápasu hned třikrát skórovali, a šlo se do zřejmě odpovídajícího prodloužení. V něm si Bivojové letos poprvé vyzkoušeli prodloužení 3 na 3, což je letošní novinka, ve kterém ale inkasovali a prohráli 5:6.

Do nedělního zápasu vstoupili bivojové mnohem lépe, ale po celý zápas se opět trápili v zakončení. Snaha jim v tomto zápase rozhodně nechyběla, jenom v posledních pěti minutách po snížení na 3:5 měli tolik šancí jako soupeř možná v celém zápase, ale jednoduše nebyli schopni dotlačit balónek za záda výborného hostujícího brankáře. Zatímco domácí Litvínov se na každou branku nadřel, které všechny vsítil výhradně po pěkných kombinacích, hostující lídr tabulky skóroval jednoduše a/nebo s určitou dávkou štěstí. I zde se nakonec promítalo rozdílné postavení obou týmů v tabulce.

Sobota 20. ledna:
Bivoj Litvínov – Sokol Vinohrady 5:6 pp (0:3, 2:0, 3:2 - 0:1)
branky (asistence): 30:37 Lukáš Pudil, 37:52 Lukáš Pudil (Viktor Hocelík), 52:42 David Procházka (Marek Mandelbaum), 54:00 Ondřej Krejčí (Milan Stránský), 58:25 Tomáš Sattler (Ondřej Tichý)

Neděle 21. ledna:
Bivoj Litvínov – Pegres Havířov 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
branky (asistence): 07:15 Viktor Hocelík (Daniel Hulič), 35:50 Ondřej Tichý (Tomáš Skalitz), 55:05 Daniel Hulič (Michal Skuhrovec)

Vyjádření trenéra:
„Poslední dobou se nám zcela nedařilo podle našich představ. Tyto dva zápasy nám ale ukázali, že se můžeme měřit i s momentálně nejlepšími týmy soutěže. Při troše štěstí a více klidu v zakončení jsme mohli určitě vydolovat mnohem více bodů. Musíme nadále pracovat, pokračovat v těchto výkonech, a potom určitě začneme zase i vyhrávat..“

Sestava:
B: Stránský, Beránek, Vybíral
O: Skuhrovec, Tichý, Vacín, Harák, Sattler, Krejčí
Ú: Hocelík, Procházka, Mandelbaum, Hulič, Pitek, Fanta, Pudil, Vitvar, Kropáček, Skalitz, Kratochvíl, Rybka
Skořepa, Hejkal

V dalším zápase se Bivoj Litvínov představí v neděli 4. února v Chomutově od 14:30 hodin.