středa 16.11.2016

Juniorky 8.-9. kolo: Jihlavská sebevražda, masakr Štírek

O víkendu 12.-13.11. se představily naše juniorky opět před domácím publikem. V sobotu s Jihlavou po nadějném vedení 6:2 totálně zkolabovaly a cenné tři body tak nepochopitelně věnovaly soupeřkám. Tradiční nedělní nápravu tentokráte odnesli po exhibičním výkonu Štírky z Budějovic.

SK Bivojky Litvínov – FBŠ Jihlava 6:7 (3:0, 2:1, 1:6 !!!)

Poslední výsledky litvínovských stavěly domácí tým do role favorita, což se v prvních dvou třetinách potvrzovalo. Sice to na hřišti nebylo až tak vidět, ale branky dávaly především naše děvčata, takže to po dvou periodách bylo nadějných 5:1 pro Bivojky. Ovšem to, co se stalo v poslední třetině, je naprosto nepochopitelné a šokující. Jihlava, jenž patří mezi nejlepší týmy ve třetích třetinách, zapnula na svůj již tradiční stíhací mód. Po snížení sice navýšila naše vedení Svobodová na 6:2, ale to bylo po zbytek zápasu od našich hráček vše. S pocitem, že se nemůže nic stát, dohrávala naše děvčata další minuty, což se ukázalo, jako naprosto sebevražedné. Když se podařilo Jihlavě snížit na rozdíl jen dvou branek, nastal totální chaos a zmatek. Soupeři narostla křídla a my jsme jen nevěřícně statovali této rozjeté mašině. Výsledkem bylo dorovnání v našem totálním kolapsu. V závěru nastalo již otřepané: Nedáš, dostaneš. Po šancích Otcovské mohlo dojít k nápravě, ale nic se neujalo. Naopak minutu před koncem dokonala Jihlava naší veřejnou popravu. Trest za lehkovážnost byl sice krutý, ale naprosto zasloužený.

Branky: 4. Slavíková (Otcovská), 10. Otcovská (Slavíková), 16. Havlínová (Otcovská), 20. Havlínová (Otcovská), 39. Slavíková 44. Svobodová (Poláková)

SK Bivojky Litvínov – FBC Štíři České Budějovice 18:3 (5:0, 3:1, 10:2)

Jako už poněkolikáté v sezóně, tak i tentokráte nastala náprava za nepovedenou sobotu. Bivojky se zakously do svého soka hned z kraje a uštědřovaly mu jeden direkt za druhým. Za pohodového vedení 5:0 se šlo poprvé do kabin. Ovšem do druhé části vlétly Štírky jak vyměněné. Zvýšily pohyb a dokonce se jim podařilo snížit na 1:5. V tu chvíli u některých našich hráček docházelo k jihlavskému de ja vu. Vyrovnanou část naštěstí brzy utnul hattrickový gól Havlínové. Od té doby to byl opět ten zničující bivojský válec. Vyššímu skóre jen zabraňovala ještě částečně doznívající aktivita Jihočešek. Třetí třetina to byla postupem času exhibice. Tým už kompletně odhodil jihlavský balvan a soustředil se jen na zničující útok. Ve sprintu prováděné akce už vysílené Štírky nestačily zachytávat. Tým chtěl prostě nasázet co nejvíce branek a nešel zastavit. Hattrick zaznamenala Poláková a Slavíková. Na neuvěřitelných 7 branek asistovala Otcovská, ale vrcholem bylo 11 kanadských bodů Havlínové za 7 branek a 4 asistence. Tímto počinem překonala rekord soutěže, který doposavad držela boleslavská Sobotková také za 11 bodů, ale za 5 branek a 6 asistencí. Krásný, oku lahodící florbal nadchl. Radost udělalo i nastoupení Šulcové, pro kterou to bylo první utkání asi po roční pauze zaviněné vážným zraněním. Doufejme, že se uzdraví brzy i další zraněné hráčky a že už se hlavně nebudou opakovat herní výpadky a kolapsy.

Branky: 2.Havlínová (Otcovská), 5.Poláková, 6.Slavíková (Havlínová), 8.Slavíková (Havlínová), 9.Havlínová (Otcovská), 25. Havlínová (Otcovská), 33. Havlínová (Otcovská), 34.Poláková (Svobodová), 41. Havlínová, 41. Otcovská (Havlínová), 45.Otcovská, 47.Havlínová (Slavíková), 48.Svobodová (Svitáková), 48.Slavíková (Havlínová), 52.Poláková (Svobodová), 54.Střihavková (Otcovská), 57. Slavíková (Otcovská), 59. Havlínová (Otcovská)

Po další pauze budou naše borkyně už v polovině soutěže. V sobotu 27.11. zajíždíme na půdu jednoho z gigantů a to pražského Chodova. Na druhý den odcestujeme o trochu dále do Hradce Králové, kde si zopakujeme čtvrtfinálový duel z mistrovství ČR v dorostenkách proti místnímu IBK. Držte nám palce.