úterý 24.10.2017

Mladší žáci nadělovali v Ústí i v Litvínově

Obě družstva mladších žáků stoprocentní. YELLOWáci odehráli zápasy 3. koše v sobotu 21.10. v Ústí nad Labem a BLACKové se představili v neděli 22.10. domácím divákům.

SK Bivoj Litvínov YELLOW – FBC Lomnice 6 : 4 (2:1, 4:3)

I když tomu výsledek neodpovídá, měli Bivojové po celý zápas převahu a žádné drama nepřipustili.

Branky a nahrávky: Vokáč 2+1, Chalupný 2+0, Kocúr 2+0, Zeman 0+1, Červenka 0+1

SK Bivoj Litvínov YELLOW – Florbal Ústí White  4 : 3 (2:2, 2:1)

Vyrovnané utkání , na jehož konci se radoval tým s větší klikou. Pravdou je, že do průběhu zasáhl rozhodčí Kamínek, který potrestal vyloučením našeho gólmana za náznak projevu nesportovního chování. Bivojové, ale trestají křivdu a z hole Kocúra dávají gól v oslabení.

Na začátku druhé půle si počíhal opět rozhodčí Kamínek na jednoho z našich klíčových hráčů Kocúra a poslal ho hned dvakrát na trestnou lavici nejprve na minutu a ihned po jeho návratu na minuty 3. Ale ani tříminutová hra 5 na 4 nepomohla našemu soupeři k vítězství.

Branky a nahrávky: Vokáč 1+1, Kocúr 1+0, Leština 2+0, Port 0+1

SK Bivoj Litvínov YELLOW – Mocní Tuleni Podbořany 11 : 2 (5:2, 6:0)

Jenom na začátku první půle byli Mocní Tuleni mladým Bivojům rovnocenným soupeřem. První poločas, ve kterém si litvínovští hráči vytvořili tříbrankový náskok, se odehrál vcelku klidné atmosféře.

Před začátkem poločasu druhého vyslal trenér Mocných Tuleňů svého kapitána za rozhodčím Kamínkem se stížností, že náš Erik Kocúr má jinou značku čepele a jinou značku hole. Výše jmenovaný arbitr tohoto utkání nezklamal a i přes neskrývané sympatie, které cítí k našemu klubu, poslal našeho hráče do šaten. Takže druhý poločas jsme začali tříminutovou hrou v oslabení 4 - 5. Tento podlý tah trenérů Podbořan napomohl k naprosté demolici jejich svěřenců, jelikož jak jsem již psal u zápasu s Ústím - Bivojové nespravedlivost trestají. Do oslabení vlítli litvínovští hráči jako uragán a z hole Kokše a Hájka v něm dvakrát ne příliš Mocní Tuleni dvakrát inkasovali. V poslední pětiminutovce utkání přidali Bivojové další čtyři branky a zaslouženě vysoko zvítězili.

Branky a nahrávky: Kokš 1+0, Zeman 0+4, Dittrich 2+0, Hájek 3+0, Zemčík 1+0, Chalupný 1+0, Kocúr 0+1, Leština 1+0, Hruštinec 3+0

Litvínovský kouč Zdeněk Picek okomentoval přístup svého jmenovce arbitra Kamínka, takto: "S uplatněním pravidla 407.2 u mladších žáků jsem se setkal za svou 6-ti letou florbalovou kariéru poprvé. V tom, že Zdeněk vykázal 12-ti leté dítě z haly vidím právní precedens. Za svého svěřence odpovídá trenér, který ovšem zůstává u zbylých 16-ti dětí. Je otázkou, kdo by nesl právní důsledky, kdyby se v útrobách SH tomuto rozhodčím vykázanému hráči něco stalo. Ale zřejmě to ČFbU má vychytané".

Sestava litvínovských hráčů: Mašek, Štáfek – Zeman, Zemčík, Leština-Kokš, Turaz; Dittrich, Chalupný, Hájek-Červenka, Mužík; Vokáč, Hruštinec, Kocúr-Imramovský, Port.

SK Bivoj Litvínov BLACK – Jazzmani Žatec  7 : 4 (3:1, 4:3)

Po celý zápas bivojové tahali za delší konec pomyslného provazu a zaslouženě vyhráli.

Branky a nahrávky:  Vrzák 0+1, Vokáč 0+1, Hruštinec 0+1, Nestler 1+0, Homola 2+0, Dufek 3+1, Kocúr 1+0

SK Bivoj Litvínov BLACK – FBC Vipers Most  6 : 4 (4:4, 2:0)

Po vyrovnané první půli přidali Bivojové na důrazu a v posledních dvou minutách strhli vítězství na svou stranu. Tento průběh ne příliš se ctí zvládli někteří rodiče a prarodiče z okresní metropole a trenéři Litvínova si vyslechli z jejich úst nevybíravé přívlastky.

Branky a nahrávky: Kovalík 0+1, Hruštinec 2+0, Balín 0+1, Homola 1+0, Kocúr 3+2

SK Bivoj Litvínov BLACK – Florbal Jirkov 18 : 1 (9:0, 9:1)

Utkání se dá komentovat pouze dvěma slovy - vraždění neviňátek.

Branky a nahrávky: Jenka 0+1, Vokáč 6+2, Hruštinec 1+2, Nestler 0+1, Cibulka 3+0, Homola 2+2, Dufek 2+3, Kocúr 3+0

Sestava litvínovských hráčů:  Fuňák, Stent – Vrzák, Nestler, Kocúr-Balín, Krejza; Kovalík, Hruška, Vokáč-Jenka, Mademlis; Dufek, Homola, Cibulka-Loos, Pressl.Fuňák, Štáfek – Vrzák, Nestler, Kocúr-Balín, Krejza; Kovalík, Hruška, Vokáč-Jenka, Mademlis; Dufek, Homola, Cibulka-Pressl.

Výsledky našich družstev zaručují postup YELLOWáků do druhého koše a BLACKů do třetího koše. Ale vzhledem k tomu, že v předpisu soutěže je formulace, že nepostupuje družstvo, které další kolo pořádá, přičemž postupuje do vyššího koše po pořádaném turnaji. Dle vysvětlení hejtmana ÚFbU Marka Kalanina naši YELLOWáci tedy mají zajištěnou účast ve druhém koši bez ohledu na výsledek, kterého dosáhnou na následujícím domácím turnaji.

Další turnaj bude odehrán v domácí aréně dne 12.11.2017 a rozlosování bude vypadat takto: