pondělí 18.9.2017

Mladší žáci vezou z Plzně zlato!!!!

Mladší žáci si před začátkem sezóny chtěli vyzkoušet „velký“ pětkový florbal naostro a proto odjeli na kvalitně obsazený turnaj do Plzně, který pořádal ve dnech 16. - 17.9. klub FBC Plzeň. Aby se do zápasů mohlo zapojit co nejvíce hráčů, byly soupisky v sobotu i v neděli odlišné. V sobotu byly odehrány zápasy ve skupině a neděli potom play-off.

Ve svém prvním sobotním utkání nastoupili mladí bivojové proti svým vrstevníkům z Tachova, kterým chtěli oplatit květnovou porážku z Liberce. Po úvodním oťukávání udeřila v čase 3:10 a 3:49 třetí formace a Vokáč vstřelil po průniku po levém křídle krásné branky pod „šibenici“ – 2 : 0. V čase 7:39 udeřila druhá formace a Chalupný zvyšoval na 3 : 0. V osmé minutě rozjela po ose Krejza – Balín – Vokáč – Nestler pěknou akci opět třetí formace a posledně jmenovaný po natlačení před gólmana soupeře zvyšoval v čase 8:00 na 4 : 0. Ve dvanácté minutě se pěknou kombinací blýskla první „laina“, kdy Zeman vyslal do průniku Leštinu, který byl zastaven jenom za cenu tvrdého faulu. Nařízené trestné střílení Pepa Leština s přehledem proměnil – 5 : 0. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět Bivojové a v čase 16:42 zvyšoval již na 6 : 0 po samostatné akci Mademilis. V dalším průběhu hry se na branku Tachova valil jeden útok za druhým, bohužel již bez brankového efektu.

Do druhého utkání nastoupili naši chlapci proti starším žákyním FBC Plzeň, kdy většina hráčů měla problémy koukat svým soupeřkám do očí, přesto jsme šli zásluhou Vokáče v páté minutě do vedení. Naše soupeřky vyrovnaly ve 14. minutě prvního poločasu. Ve druhém poločase se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou. Stejným způsobem se měnilo i skóre. V čase 15:23 udeřila plzeňská děvčata – 1 : 2, čas 17:00 srovnává na 2 : 2 Mademilis, o 17 sekund později opět prohráváme 2 : 3, o dalších 50 sekund je zásluhou Zemana srovnáno – 3 : 3. V čase 20:22 bivojové poprvé zásluhou Chalupného vedou – 4 : 3. Naše radost z průběžného vedení trvá pouze 37 sekund a v čase 20:59 je srovnáno. Po následném time-outu naší střídačky jdeme v čase 21:28 po druhé do vedení, kdy nekompromisně zavěsil Zeman – 5 : 4. Radost z toho, že taháme za delší konec pomyslného provazu, trvá tentokráte 54 sekund a v čase 22:22 je opět srovnáno ­– 5 : 5. V posledních sedmi minutách se na plzeňské palubovce rozhořela bitva o každý její metr, když už byly obě střídačky smířené s plichtou, vyrobila naše obrana chybu a šest sekund před závěrečným hvizdem inkasujeme na konečných 5 : 6.

V sobotu vypadala sestava našeho družstva následně: V brance se střídala trojice brankářů Mašek, Fuňák, Weps a jednotlivé formace hráli ve složení: Zeman, Leština, Dittrich – Turaz, Cibulka; Vrzák, Chalupný, Hájek – Imramovský, Kovalík; Vokáč, Nestler, Mademilis – Balín, Krejza.
Vítězstvím ve skupině jsme postoupili přímo do nedělního semifinále, kde na nás čekal soupeř více než zdatný – Tatran Střešovice.