středa 7.12.2016

Stíhací jízda

Rádi bychom skončili v tabulce co nejvýše, snažíme se vyhrát každý zápas a začíná se dařit dotahovačka na prvního v tabulce. Juniorský tým je tvořen hráči juniorského i dorosteneckého věku a tento tým po úvodních peripetiích začíná šlapat na nejvyšší obrátky a hlavně díky tomu jsme vedoucímu týmu z Teplic na dostřel. Na dvojutkání, které se konalo v Semilech, jsme vyrazili s dostatečně širokou soupiskou. Soupeřem nám nejprve byla rezerva Liberce a potom Louny, které jsou zatím v tabulce na posledním místě.

SK Bivoj Litvínov : FBC Liberec B 8 : 4 (4:1, 2:1, 2:2)

Úvodní třetina pro nás byla úspěšná, během 2 minut jsme vedli 2:0 zásluhou Tomáše Kratochvíla a Jakuba Vitvara. Po 6 minutách hry byl stav 4:0 pro nás, když další góly přidali obránci s útočnými choutkami Filip Fišer a Tomáš Kubas. Zhruba půl minuty před koncem třetiny jsme nechali soupeře využít přesilovku a do kabin se šlo za stavu 4:1 pro nás.

Ve druhé třetině Liberec využil další přesilovku a snížil na 4:2 a už to bylo zase zajímavé. Lehce jsme točili a kouzlili se sestavou, nakonec jsme i my dali góly (Vitvar a kápo Ondra Hanzlíček) a po dvou třetinách jsme vedli 6:2.

Třetí třetina přinesla urputný boj, tvrdé souboje a naše neproměněné šance. Poslední dějství remíz 2:2 (za nás skórovali Fišer a Rybka) a celkově jsme tak vybojovali další 3 body poměrně jasným skóre.

Zajímavosti: Povoláním ostrostřelec Milan Procházka ukázal, že umí také tvořit a připsal si v tomto zápase 4 asistence. 2 góly zaznamenali Jakub Vitvar a Filip Fišer. Soupeře jsme přestříleli 33 : 19. Utkání skončilo ve 12:29 hod.

SK Bivoj Litvínov : TJ Lokomotiva Louny 7 : 5 (2:2, 3:2, 2:1)

Zápas s posledním týmem v tabulce měl být jasnou záležitostí, ale hráli jsme spravedlivě na 3 lajny, aby si zahráli všichni a odneslo to tempo našich hráčů. Bylo to takové nemastné neslané, místy naivní a ulajdané. V první třetině se trefil nejprve soupeř z hole hráče, na kterého jsem naše borce upozorňoval – a to už po minutě a čtvrt. Nejprve Marek Poláček vyrovnal a poté nás poslal do vedení Jára Krejčí, ale 3 sekundy před koncem první periody Lokomotiva vyrovnala. Mohli jsme vidět náběh na přetahovanou.

22 sekund po začátku druhé třetiny vybídl Tomáš Kratochvíl Milana Procházku a ten nepohrdl – 3:2. Pak to bylo jako na houpačce, sem tam, nahoru dolu, hladce obratce, vzhůru nohama i naruby. Louny vyrovnaly, pak jsme měli k dispozici přesilovku, kterou využil náš snajpr Jakub Vitvar – 4:3. Další půlminuta a gól Kratochvíla – 5:3, soupeř využívá přesilovku – 5:4. A šlo se do kabin.

Třetí třetina, stažení na 2 lajny, vyšší tempo a parádní konec 2. minuty – Milan Procházka dává vítězný gól a za dalších 10(!) sekund zvyšuje Jaroslav Rybka – 7:4. Soupeři se pak povedlo už pouze využít přesilovku a snížit na konečných 7:5.

Zajímavosti: Tomáš Kráťa Kratochvíl hrál na pravém křídle, tedy na druhé straně, než je normálně zvyklý a ukázal, že si umí poradit i s tímto postem. Jakub Vitvar se dostal do čela tabulky střelců. Dorostenec Marek Poláček vstřelil svůj premiérový gól za juniory Bivoje.

Z pohledu na tabulku https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/treti-liga-junioru-skupina-2 vyplývá, že je za námi nátřesk, před námi pouze Teplice. Právě proti lídrovi soutěže budeme hrát tuto neděli na turnaji v Lounech v 9:00 ráno a bude to zajímavý duel se vším všudy. Poslední vzájemné utkání skončilo 3:3 a půjde tedy nejen o body do tabulky, ale možná také o rozhodující vzájemný zápas. Jsme na dobré cestě a já doufám, že z ní nesejdeme.