Pravidla

Všechny kategorie hrají současně na dvou hřištích vybavených florbalovými mantinely. Rozměry hřišť jsou 26 x 12 m. K dispozici je sedm šaten se sprchami. Hráči mohou i nemusí být členy ČFbU.

Hraje se dle pravidel České florbalové unie, ale s maximálním počtem hráčů na hřišti 4+1 (při vyloučení je minimální počet hráčů na hřišti 3+1; ve všech kategoriích je vyloučení zkráceno na 1 min., 2 min., 1+5 min.). Hrací doba je stanovena na 2 x 12 minut hrubého času s dvouminutovou přestávkou. Hraje se bez možnosti time-outu. Po ukončení každého zápasu se hráči obou týmů navzájem pozdraví.

Ve všech kategoriích se sehrají 3 základní turnaje systémem každý s každým. Výsledky se započítávají do celkové tabulky.

O pořadí v tabulce rozhoduje:
1. Počet získaných bodů
2. Vzájemné utkání
3. Rozdíl ve skóre
4. Podíl ve skóre
5. Při rovnosti bodů více družstev rozhoduje minitabulka, do které sezapočítávají vzájemná utkání družstev se stejným počtem bodů.
6. Los

Do play off (VELKÉ FINÁLE 23.5.2017) postoupí týmy na 1. až 4. místě každé kategorie. Semifinále bude hrát 1. se 4. a 2. se 3. Vítězové sehrají finále a poražení se utkají o 3. místo.

Na zápasy play off je hrací doba stanovena na 2 x 10 minut čistého času s minutovou přestávkou bez možnosti time-outu.

V případě, že utkání Velkého finále skončí v normální hrací době remizou bude následovat prodloužení 5 minut (bez tzv. náhlé smrti), poté případné nájezdy v počtu tří na každé straně, pokud i tak se nerozhodne, budou následovat nájezdy po jednom na každé straně až do rozhodnutí.

Tým musí být oblečen v jednotných dresech s číslem a mít k dispozici vlastní florbalové hole a předepsané brankářské vybavení (minimálně přilbu). Všichni hráči musí mít vhodnou obuv do tělocvičny, tzn. takovou, která nezanechává na podlaze žádné šmouhy.

Bezpečnost hráčů (žáků) zajišťuje v plném rozsahu vysílající škola (viz vyhláška MŠMT ČR č. 55/2005 Sb. §7, odst. 2). Účastníci nejsou pojištěni zvláštní pojistkou proti úrazu ani krádeži. Hráči musí mít kartu pojištěnce. Za zdravotní stav, dodržování bezpečnosti a kázeň účastníků soutěže odpovídá příslušný pracovník školy (vedoucí družstva). Pořadatel neručí za odložené věci a ztráty.