úterý 14.3.2017

2. liga dorostu

YELOWáci potvrdili svými výkony první místo v tabulce. Blackové po zlepšeném výkonu odcházejí poraženi.

Florbal Jablonec- SK Bivoj Litvínov YELLOW 4 : 9 (1 : 3, 1 : 3, 2 : 3)

YELLOWáci vstoupili do zápasu svižně, již na začátku třetí minuty otevřel skóre „snajper“ Matěj Vodička po samostatné akci.Po té se naši hráči přestěhovali na polovinu soupeře. Úder přišel v čase 8:58, kdy po nezištné přihrávce Marka Poláčka skóroval opět Vodička. Druhý gól byl impulsem pro první útočnou formaci, která rozjela po ose Dufek – Kratochvíl – Procházka pohlednou akci 3 na 2 a posledně jmenovaný zvyšoval na 3 : 0. Tento stav naše hráče malinko uspokojil a naši hráči dovolili soupeři minutu před koncem první třetiny snížit na 3 : 1.

Ve druhé třetině byl obraz hry jako přes kopírák. Bivojové okupovali polovinu soupeře a zkoušeli, kolik toho brankář soupeř unese. V 7. Minutě tohoto dějství ideálně Matěj Dufek našel Tomáše Kratochvíla, který se nemýlil – 4 : 1. V 9. Minutě poslal z obrany Tomáš Kubas dlouhý pas na Matěje Dufka – 5 : 1. Na konci 11. minuty našel ideální přihrávkou zpoza branky Milan Procházka Tomáše Kratochvíla – 6 : 1. Naši uspokojení vývojem utkání opět vypustili závěrečnou minutu třetiny a bylo z toho snížení na 6 : 2. Po inkasovaném gólu se ještě 16 sekund před koncem předposledního dějství nechal zbytečně vyloučit Jára Krejčí.

Do třetí třetiny vstoupil náš soupeř a něco aktivněji. V čase 1:25 byl ještě vyloučen Mates Dufek za sekání. Bivojové přežili 19 sekund ve třech, přežili i oslabení 4 na 5. Na konci 4. minuty si mladí Bivojové vybrali slabší chvilku a v rozmezí 17. sekund dvakrát inkasovali – 6 : 4. Tento stav se nelíbil Tomášovi Kubasovi, který si v 7. minutě udělal výlet z obrany do útoku – 7 : 4. Na konci 10. minuty posledního dějství se po ose Peška – Krejčí – Vodička zrodila krásná akce a posledně jmenovaný pečetil svůj hattrick, tento hráč stačil ještě 27 sekund před koncem zápasu upravit na konečných 9 : 4.

Sestava a branky: Vybíral (13 střel, 9 zákroků) – Kratochvíl (2 góly + 2 asistence)-Procházka (1+1)-Dufek (1+1), Kubas (1+1)-Fiedler; Krejčí (0+2)-Vodička (4+0)-Poláček (0+1), Peška-Mohacsi.

Střely na branku 13 : 29, vyloučení 0 : 2. Trenér – Skořepa, VD – Vybíral st.

SK Bivoj Litvínov YELLOW- BK REAL Roudnice n/L 15 : 0 (5 : 0, 6 : 0, 4 : 0)

Psát cokoliv k tomuto utkání je naprosto zbytečné. Snad jen to, že naši hráči si v zápasovém tempu procvičili standardní situace, přechod do útoku, kombinace 3 na 2 a 2 na 1, hru v oslabení (dali jsme 3 branky). Přesilovou hru si Bivojové procvičit nemohli, jelikož jedinou přesilovku proměnili za 3 sekundy.

Sestava a branky: Vybíral (13 střel, 13 zákroků) – Kratochvíl (5 gólů + 3 asistence)-Procházka (2+1)-Dufek (3+1), Kubas (0+1)-Fiedler (0+1); Krejčí (1+1)-Vodička (1+3)-Poláček (1+0), Peška (2+2)-Mohacsi.

Střely na branku 30 : 13, vyloučení 3 : 1. Trenér – Skořepa, VD – Vybíral st.

FBC Šluknovsko Č.Lípa - SK Bivoj Litvínov BLACK 7 : 6 (2 : 1, 1 : 1, 4 : 4)

Naše druhé družstvo, které je tvořeno z dorostenců ročníku 2001 a starších žáků nastoupilo k utkání s velkým odhodláním a bojovností. Projevila se absence několika hráčů základní sestavy, zejména pak kapitána družstva Matěje Horáka. Ve vyrovnaném utkání tahali naši hráči vždy za kratší konec pomyslného provazu, o čemž svědčí vývoj skóre – 1 : 0, 1 : 1, 2 : 1, 2 : 2, 3 : 2, 4 : 2, 4 : 3, 4 : 4, 5 : 4,5 : 5, 6 : 5, 6 : 6, 7 : 6. Vítěznou branku vstřelili hráči České Lípy 38 sekund před koncem zápasu.

Pochvalu zaslouží mladí Bivojové za to, že celé utkání odehráli s velkým nasazením a vždy stačili odpovědět na vstřelenou branku soupeře, celé utkání odehráli bez jediného vyloučení. Negativně lze hodnotit obrannou činnost při střelách soupeře z dálky a při skrumáži v blízkosti našeho brankoviště.

Sestava a branky: Soukup (27 střel, 20 zákroků), Picek D. – Kellermann (1 + 0)-Marko-Cvrček (1+0), Hubáček (0+1), Žák; Rychlík (1+1)-Tvrzník (1+0)-Hasenöhrl (1+0), Král-Voves (0+2), Herc (1+1).

Střely na branku 27 : 18, vyloučení 1 : 0. Trenér – Picek Zd.

FBC DDM Kati Kadaň - SK Bivoj Litvínov BLACK 8 : 3 (4 : 0, 3 : 3, 1 : 0)

Ke druhému utkání proti soupeři z první poloviny tabulky nastoupili Blackové se značným respektem, nebál bych se říci, že až s bázní. Tomuto přístupu odpovídal i výsledek první části hry 0 : 4 z pohledu Bivoje. Do druhé části nevstoupili naši hráči šťastně a po minele v obraně inkasovali při své přesilovce – 0 : 5. Po citlivé domluvě se naši hráči přece jen zmátořili a během dvou minut snížili na 3 : 5. Všechny naděje našeho družstva pohřbil kadaňský Marek Pokorný, který dal branky v 10. a 11. minutě druhé třetiny. Ve třetí třetině Bivojové bojovali bohužel již bez gólového efektu. Aktiva byla bojovnost ve 2. a 3. třetině a zrychlení hry dopředu. Negativa z prvního utkání se bohužel opakovala.

Sestava a branky: Picek D. (28 střel, 20 zákroků), Soukup – Kellermann-Marko (1+0)-Cvrček (0+1), Hubáček-Žák; Rychlík (0+1)-Tvrzník-Hasenöhrl (1+0), Král-Voves (0+1), Herc (1+0).

Střely na branku 28 : 20, vyloučení 2 : 0. Trenér – Picek Zd.