středa 7.2.2018

Bivojové po delší době brali tři body za vítězství v základní hrací době

 
 
 

Litvínovští borci se představili poprvé v ostrém prvoligovém zápase v chomutovské sportovní hale, kde jim byli nejméně vyrovnaným soupeřem hráči domácího Florbalu.
Zápas oproti všem předpokladům nebyl vůbec vyhrocený, v zápase padlo mnoho pěkných branek po parádních kombinacích, a přítomní diváci rozhodně nelitovali své návštěvy na tomto zápase.

Začátek zápasu byl hodně vyrovnaný a v tomto duchu a ve vysokém tempu se pokračovalo až do posledních vteřin. Týmy se střídali jak v převaze v určitých částech zápasu tak i ve vedení, které až do času 55:55 nebylo ani jednou větší než jednobrankové.
V prvních dvou třetinách padlo v obou shodně po dvou brankách na každé straně, ale dalších mnoho příležitostí vyřešili na obou stranách výborní golmani.

Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:4, a první čtyři branky poslední části zápasu si opět rozdělili stejně oba týmy.
Za stavu 6:6 se pak ale Bivojům během necelých dvou minut podařilo dvakrát skórovat, odskočili do dvoubrankového vedení a získali tak rozhodující náskok.

Florbal Chomutov - Bivoj Litvínov 7:9 (2:2, 2:2, 3:5)
branky (asistence): 05:48 Marek Mandelbaum (Daniel Hulič), 10:16 Jaroslav Rybka (Pecháček Jiří), 25:22 Marek Mandelbaum (Daniel Hulič), 37:43 David Procházka (Jakub Vitvar), 40:43 David Procházka (Jakub Vitvar), 44:18 Daniel Hulič, 54:08 Tomáš Skalitz (Daniel Hulič), 55:55 Michal Skuhrovec (Marek Mandelbaum), 57:42 Viktor Hocelík (Milan Stránský)

Vyjádření trenéra:
„Poslední zápasy se naše hra výrazně zlepšuje. Dneska jsme konečně toto zlepšení podtrhli i vítězstvím za tři body. Pořád sice máme na čem pracovat, ale po takto důležitém vítězství se nám snad bude pracovat mnohem lépe.“

Sestava:
B: Stránský, Beránek
O: Strejček, Pecháček, Tichý, Sattler, Skuhrovec, Krejčí, Vacín, Harák
Ú: Fanta, Hocelík, Hulič, Vitvar, Rybka, Kropáček, Mandelbaum, Pitek, Procházka, Skalitz Hejkal, Skořepa, Vybíral

V následujícím zápase Bivojové přivítají ve své domovské sportovní hale u Koldomu loni ještě superligové Kladno. Zápas se uskuteční v sobotu 10. února od 19:30 hodin.

Jindřich Hejkal
ITM Most Město Litvínov Greiner Packaging PKL servis platinum natural Altisport