středa 13.9.2017

Bivojové v prvním kole až nečekaně snadno úspěšní

 
 
 

Litvínovští hráči odehráli pět přípravných zápasů, které všechny prohráli s celkovým skóre 10:22. 
O to větší překvapení je přesvědčivé vítězství v první prvoligovém kole. 

Bivojové navíc nebyli vůbec kompletní, a vypomoci si museli nejenom mladými juniory.. Poprvé v dresu litvínovského áčka se tak objevili sedmnáctiletí Fišer s Kratochvílem, a dokonce i šestnáctiletý Vodička. Do zápasu musel nastoupit i trenér Skořepa, který naposledy do ostrého zápasu nastoupil v památném posledním zápase sezóny 2014/15, když bivojové v rozhodujícím pátém finálovém zápase přehráli pražský Start 13:1 a poprvé a (zatím) naposledy postoupili do florbalové Superligy. Do zápasu tak v litvínovském dresu zasáhli do hry hned dva hrající trenéři(!), a na střídačce tak musel vedle asistenta Hejkala vypomáhat i juniorský brankář Vybíral.

Vzhledem k výše zmíněným okolnostem však litvínovští hráči vypadali na hřišti velice dobře, od začátku zápasu v podstatě soupeři nepůjčovali balónek, natož aby ho pouštěli na svoji polovinu nebo alespoň na dostřel.
První třetina skončila ‘pouze‘ 2:0 pro domácí Litvínov, ale v polovině zápasu to již bylo 4:0. Domácí potom lehce polevili, přestali se koncentrovat na hru, a Havířov přeci jenom opticky srovnal krok. Litvínov však měl ve svém středu nejlepšího hráče zápasu Lukáše Pudila, jehož čtyři branky v prvních dvou třetinách hlavně rozhodli o průběžném stavu 6:1. I díky němu tak poté mohl slavit mladý Matěj Vodička svojí první branku nejenom ve svém prvním zápasu za mužské áčko, ale zároveň i ve svém prvním střídání v tomto zápase. Ale i oba další junioři se předvedli hezkým a nadějným výkonem. Svým prvním hattrickem v životě se ještě blýskl domácí hráč Mandelbaum, který vsítil “důležité“ poslední tři branky svého týmu.

Bivoj Litvínov – Slovan Havířov 11:3 (2:0, 4:1, 5:2)

branky (asistence): 00:16 Lukáš Pudil (Daniel Hulič), 16:24 Daniel Hulič (Viktor Hocelík), 27:59 Lukáš Pudil (David Procházka), 28:18 Martin Strejček (Michal Skuhrovec), 37:47 Lukáš Pudil (Milan Stránský), 39:05 Lukáš Pudil (Viktor Hocelík), 46:26 Matěj Vodička (Daniel Hulič), 46:50 David Procházka (Tomáš Kratochvíl), 48:15 Marek Mandelbaum (Tomáš Kratochvíl), 54:29 Marek Mandelbaum (David Procházka), 58:00 Marek Mandelbaum (Daniel Hulič)

Vyjádření trenéra:

„Po ne zcela povedených zápasech na turnaji v Praze jsme pár týdnů nevylezli s naší haly, a věnovali se hlavně naší hře a tomu co bysme chtěli hrát, a jak se prezentovat v další prvoligové sezoně. Částečně se nám to možná podařilo, ale v dalších zápasech nás určitě čekají těžší soupeři než Havířov. Jednoduše stále na čem pracovat je. A bude.“

Sestava:

B: Stránský, Beránek

O: Skuhrovec, Tichý, Fišer, Pecháček, Pitek

Ú: Skořepa, Hocelík, Skalitz, Procházka, Vitvar, Mandelbaum, Hulič, Strejček, Kratochvíl, Vodička

SK Bivoj Litvínov se v dalším zápase představí v neděli 17.září od 18h. na hřiště zajímavě posílených Karlových Varů. V domácí hale u Koldomu se pak bivojové v rámci třetího prvoligového kola střetnou s favorizovaným Hattrickem Brno, v sobotu 23.září 2017 ve 17:00 hodin.

Jindřich Hejkal
PKL servis ITM Most platinum natural Greiner Packaging Město Litvínov Altisport