pondělí 4.12.2017

Bivojové z Brna bez bodů

Litvínovští borci se střetli s Brnem znovu po sedmdesáti dnech od domácí výhry 8:4. Tentokrát z toho byla prohra 7:5, která byla už třetí v řadě. Bivojové teď mají čtrnáctidenní přestávku na znovunalezení své formy z úvodu sezóny, díky níž drží hezkou šestou příčku ve čtrnáctičlenné prvoligové tabulce.

Začátek zápasu byl v režii domácího Brna, zřejmě povzbuzeného výhrou v předcházejícím kole na půdě vedoucích Vinohrad. Litvínov sice vyrovnal na 1:1, ale jeho výkon v první třetině byl hodně špatný, a tak se šlo poprvé do šaten za odpovídajícího stavu 4:1 pro domácí.

Do druhé třetiny nastoupili litvínovští hráči mnohem lépe než do té první, byli nejméně vyrovnaným soupeřem domácímu týmu, snížili na 4:3 a měli další šance, ale jelikož smolně inkasovali v oslabení po přísném vyloučení, šlo se do poslední třetiny za stavu 5:3 pro domácí.
V poslední třetině se pak výkon bivojů zlepšil natolik, že dokázali být mnohem lepším týmem než ten domácím, ale na body to tentokráte hlavně kvůli mnoha neproměněným šancím nestačilo.

Hattrick Brno - Bivoj Litvínov 7:5 (4:1, 1:2, 2:2)

branky (asistence): 04:05 Ondřej Tichý (Tomáš Skalitz), 24:53 David Procházka (Tomáš Skalitz), 26:13 Viktor Hocelík (Lukáš Pudil), 46:15 Ondřej Tichý (Daniel Hulič), 55:15 Tomáš Sattler (David Procházka)
Střely 21:29

Vyjádření trenéra:
„Dneska sice výkon lepší než v minulých zápasech, ale až od druhé třetiny, a to zřejmě rozhodlo.“