pondělí 10.7.2017

Hulgrén Oupn 2017!

 
 
 

V Litvínově se první srpnový víkend uskuteční 6.ročník dnes již legendárního turnaje s názvem Hulgrén Oupn, jenž se pravidelně hraje v počtu 4+1 v kategorii mužů i v kategorii žen. Jedná se v neposlední řadě také o společenskou událost. Bojovat se ale i letos bude o vítězné branky, a to na dvou hřištích v nově a skvěle zrekonstruované a snad největší sportovní hale na světě u technické památky Koldům. Rekonstrukce se posledních pár lét prováděla tak důkladně, že do haly kromě několika vyvolených pracovníků rekonstrukční čety nikdo další nemohl.. a proto jsme se na pár lét odmlčeli.

Koldům je zkratka pro kolektivní dům, a ten litvínovský (další se postavili v Budějovicích nebo Gottwaldově) byl někdy na konci padesátých let minulého století postaven hlavně díky kolektivní práci tehdejších dobrovolníků, kteří v duchu lepších zítřků zamakali na světlejší budoucnosti (pokud si to tedy správně pamatuji). Pohled na Koldům od sportovní haly Ale zpět k turnaji, o náboj se jistě postará už jenom ten fakt, že turnaj je Neoficiální Mistrovství (čr, sřední evropy, evropy, světa, vesmíru – každý si může doplnit co je mu nejmilejší) ve Florbale 4+1.

Skutečností ale také je, že téměř všechny předchozí ročníky v kategorii mužů hravě vyhrál tým ‚More Bivoj!‘ nebo More Bivoj Béčko, složený zpravidla z toho co nabízí místní prvoligový klub. Tuto místní hegemonii narušili až v posledním hraném ročníku hráči FBC Neratovice, vítěz soutěže Útěchy v prvním ročníku (pokud si to dobře pamatuji). Vyřadili more Bivoje v semifinále, ale ve finále potom nestačili na kadaňský tým Cihlenky, tedy tým sestavený kolem tamní florbalové hvězdičky Péti Chládka.

Zlí jazykové tvrdí -což ale s jistotou potvrdit nemůžeme- že se právě proto v Litvínově rozhodli celou halu od základu zrekonstruovat, vždyť More Bivoj tehdy skončil až na čtvrtém místě! Na tunaji jsou ještě volná místa v kategorii mužů i v kategorii žen. Nedílnou součástí jsou pak i sobotní organizované kulturní akce. Stylový slevový identifikační náramek je samozřejmostí.

Více info na turnajovém webu, nebo na stránkách litvínovského Bivoje. Nebo na facebooku.

OH 2017

Dan Hulič
Město Litvínov PKL servis Greiner Packaging ITM Most Altisport platinum natural