úterý 15.11.2016

Junioři střídavě jasno, polojasno až zamračeno

Úvodem bych rád podotkl, že kvůli práci v sobotu nestíhám všechna utkání juniorů. Nastíním tedy ta, která jsem odkoučoval. Ostatní budou pouze ve formě výsledků či nějaké glosy.

Na první ligový turnaj jsme jeli do Kadaně, kde hrajeme dost často. A hned první utkání bylo ostrým testem naší připravenosti, protože jsme hráli proti domácím Katům.

SK Bivoj Litvínov - FBC DDM Kati Kadaň 3:1(1:0, 1:1, 1:0)

Domácí Kadaň sestoupila z vyšší soutěže a na herní vyspělosti Katů to bylo vidět. Soupeř byl takticky vyzrálejší a objektivně musím uznat, že byl po celou dobu zápasu o fous lepší. Nicméně my jsme bojovali tím pověstným Bivojským srdíčkem, neskutečně zachytal Jiří Vybíral a měli jsme více štěstí v zakončení. Naše vstřelené 3 góly jsme si rozložili rovnoměrně do všech třetin a vítězný gól z hole Jana Smolky padl při přesilové hře. Do dvoubrankového vedení nás dostal Rybíz (Jaroslav Rybka) po pěkné akci Matěje Dvořáka, který se chytře uvolnil koupačkou 2 soupeřů. Lepší začátek soutěže si proti favorizovanému celku trenér nemůže přát.

Zajímavosti: Se soupeřem jsme se drželi střelecky v poměru 17:19. Využili jsme jedinou přesilovku a ubránili jediné oslabení.

SK Bivoj Litvínov - TJ Mocní Tuleni GSOŠ Podbořany 1:7 (0:3, 0:1, 1:3)

Osud nám do cesty přihrál dalšího soupeře, který se po loňské sezoně poroučel z vyšší soutěže. Na první gól se čekalo poměrně dlouho, bohužel padl z hole soupeře. Ke konci první třetiny přidali Mocní ještě 2 branky a do šaten se šlo za stavu 0:3.. Druhá třetina byla již vyrovnaná, řekli jsme si co a jak, ale nám tam nespadlo vůbec nic, štěstěna se k nám tentokrát neotočila zády, ale rychlostí finišujícího Usaina Bolta se sarkastickým úsměvem do kamery frnkla někam do Dža. Naopak byli to Tuleni, kteří dali ve druhé třetině gól a to už nebylo pozitivní. Ve třetí třetině se projevila únava z fyzicky náročného prvního zápasu, na 1:5 korigoval T. Kratochvíl a zaznamenal alespoň čestný úspěch našeho týmu. Soupeř vstřelil ještě 2 fíky a stanovil tak konečný výsledek na 1:7.

Zajímavosti: perfektně jsme ubránili oslabení 5 na 3. Inkasovali jsme gól v naší přesilovce. Ztratil jsem dalších 1000 vlasů.

Na druhém turnaji v Semilech jsem chyběl skrz práci, takže za mne převzal otěže Martin Král, kterému tímto děkuji.

SK Bivoj Litvínov - FBC Liberec B 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Za zmínku určitě stojí hattrick Jaroslava Rybky, poměr střel 30:11 a to, že se utkání obešlo bez vyloučených. A samozřejmě výhra, která se do tabulky hodí..

SK Bivoj Litvínov - SCC Semily 4:4 (1:1, 2:0, 1:3)

Každý bod se hodí a turnaj bez prohry je vždy příjemný. Jakub Vitvar a Jaroslav Rybka – oba vstřelili po 2 kusech. Utkání bylo vyrovnané i střelecky – 18:18.

Třetí turnaj se konal v naší oranžovozelené domácí hale Rico Baly Aréna s rekonstruovanými dřevěnými retrolavicemi u Koldomu. První zápas jsem měl pracovní povinnosti, trenérem místo mne byl Tomáš Arazim, kterému tímto děkuji.

SK Bivoj Litvínov - DDM Dynamo Teplice  3:3 (3:1, 0:2, 0:0)

Pohled na tabulku před tímto zápasem ve mne vyvolával respekt k soupeři – až do zápasu s námi hostující tým vše suverénně vyhrál a měl neuvěřitelné skóre. Tohle vše si naši hráči nepřipouštěli a první třetinu vyhráli 3:1. Prosadili se dorostenci (2x Kratochvíl a 1x Dufek), ale to bylo gólově z naší strany bohužel všechno. Ve druhé třetině se po individuálních chybách kličkováním před naší brankou a ztrátě míčku 2x prosadili hosté a bylo vyrovnáno. Dorazil jsem zhruba v polovině poslední třetiny a to, co jsem viděl nebylo vůbec špatné. Naši hráči hráli kombinačně dobře, tlačili se do brány a do střelby, měli jsme několik výborných šancí, které jsme nevyužili. No a jelikož Jirka Vybíral v brance zastavil několik samostatných úniků soupeře, výsledkem byla velice cenná remíza s těžkým soupeřem.

Zajímavosti: dorazilo pěkných 33 diváků.. plichta i na střely – 28:28.

SK Bivoj Litvínov - FBC Vipers Most 6:1(2:0, 2:0, 2:1)

Doneslo se ke mně, že mostečtí jsou na zápas s nádechem derby přemotivovaní a na hřišti se to potvrdilo. Soupeř po našich hráčích vyloženě „šel“, dělal takové ty věci, které do florbalu nepatří, ale naši hráči se s tím poprali statečně. Když hráč z Mostu nevybíravě sundal našeho hráče, jejich střídačka aplaudovala. Tak jsem jim zatleskal, protože na nic jiného v zápase vlastně ani nemohli být pyšní. Byli jsme o třídu lepší, lépe a přesněji kombinovali a více stříleli. Zajímavé utkání to určitě bylo z pohledu Martina Koželuha a Giovanniho Rafaela, kteří před sezonou přestoupili právě z Mostu.. Postupně jsme koncentrovaným výkonem navyšovali skóre a zcela zaslouženě vyhráli. Jediný gól jsme inkasovali až 2 a půl minuty před koncem. Po zápase jsem poděkoval trenérovi soupeře (David Scholz – sám povoláním rozhodčí, pozn. autora), sdělil jsem mu, co si myslím o něm a o stylu hry, který svým svěřencům vštěpuje. Řekl, že jsme hráli stejně. Na to jsem mu odpověděl, že jsme asi oba koukali na jiný zápas, že mu klidně poskytnu záznam z utkání a pak ať mi řekne to samé a šel jsem domu s pocitem tří bodů v kapse. Kdo utkání viděl, ten ví.

Zajímavosti: pouze 1 inkasovaný gól. Všechny třetiny vyhrané. Poměr střel 28:14. Jakub Vitvar zaznamenal hattrick. Celkem 5 trestů za nesportovní chování. Jediná přesilovka využita. Oslabení úspěšně ubráněno. 70 (!!) diváků.

Jak jinak než do Kadaně jsme se vydali na další 2 zápasy. První zápas odkoučoval Jiří Vybíral st., kterému tímto děkuji.

SK Bivoj Litvínov - FBC DDM Kati Kadaň 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Tentokrát bylo k dispozici o poznání méně hráčů a zejména druhá třetina v poměru 0:3 a netýmový výkon znamenal prohru. Alespoň jsme soupeře přestříleli 20:17. Zápas bez vyloučení.

SK Bivoj Litvínov - BK Real Roudnice n.L. 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

Před druhým zápasem bylo nutné hráčům důrazněji připomenout, že se jedná o týmový sport a ať se podle toho začnou všichni chovat jak na střídačce, tak na hřišti. Protože chlapci nejsou hloupí, vzali si to k srdci a na hřišti to bylo vidět. Takhle fungující juniorský tým je radost koučovat, přesně dodržovali taktické pokyny, pomáhali si v důležitých prostorech a většinu zápasu strávili v útočném pásmu. K vidění byly pěkné kombinace i individuální průniky, spousta střel na bránu soupeře a pár neskutečných zákroků našeho gólmana J. Vybírala. Opět se nám podařilo vyhrát každou třetinu a po nepovedeném prvním utkání jsme přesvědčivě vyhráli.

Zajímavosti: Využitá jediná přesilovka z hole Matěje Dvořáka, v zápise je ale uveden jiný střelec. Ubráněné jediné oslabení. Dali jsme gól do prázdné brány při hře soupeře bez gólmana. Tomáš Kratochvíl, který dává vítězné góly za dorost, vstřelil vítězný gól i v tomto zápase, za zmíňku stojí hattrick Jakuba Vitvara.

Pozice v tabulce není vůbec špatná, máme k dispozici ještě dost utkání a tedy dost možností získat body. Prohrou s Kadaní se Kadaň dostala o bod před nás. Výhrou nad Roudnicí jsme se posunuli o bod před Roudnici.

Věřím, že i tento tým může být v soutěži úspěšný, pokud junioři budou plně vnímat to, co jim říkám. Dorostencům děkuji za to, že doplňují juniorský kádr, jsou to pro ně dobré zkušenosti a rozhodně nehrají druhé housle. Hrají i o svou budoucnost, je na nich jakou soutěž budou hrát příští sezónu.