pátek 9.2.2018

Kanonýři Kladno – loňský superligista - sobota 10. února od 19:30

 
 
 

Tuto sobotu přivítá litvínovský Bivoj na svém hřišti loňského účastníka florbalové superligy z Kladna.

Litvínovští hráči po tříbodové výhře v minulém kole nad Chomutovem zůstali ve vyrovnané a hodně nepřehledné tabulce na jedenáctém místě s osmibodovou ztrátou na kladenské florbalisty. Ti ale mají odehráno o celé tři zápasy více, a ze sedmé pozice nyní na vedoucí Havířov ztrácí pouhých pět bodů.

Litvínovské výkony se poslední zápasy zlepšují, což se odrazilo v posledním zápase v Chomutově. Bivojové jsou připraveni toto zlepšení potvrdit i v tomto zápase a posunout se tím v tabulce zase o kousek blíž k pozicím zaručující účast v letošním play-off.

Textový online přenos
Video online

Výsledky v posledních kolech:
Chomutov - Bivoj Litvínov 7:9, Bivoj Litvínov - Vinohrady 5:6p., Bivoj Litvínov - Havířov 3:5
Kladno - Vinohrady - 5:6p., Kladno - Petrovice 6:5, Ostrava - Kladno 5:3

Kladno postoupilo do 1. ligy v roce 2007 a od té doby si již třikrát na rok odskočilo do superligy, když poslední superligová sezóna pro ně byla ta loňská. Litvínovští tedy doposud odehráli s Kladnem v minulých šesti společných sezónách 12 prvoligových zápasů v základní části. Zajímavé je, že v každé z těchto sezón z toho vždy bylo jedno vítězství a jedna porážka. Všichni Bivojové ale věří, že letos toto pravidlo skončí. Letošní první vzájemné měření sil totiž dopadlo lépe pro Litvínov v poměru 10:5.
V play-off se Litvínov utkal s Kladnem přesně jedenkrát, a to v semifinále postupové sezóny 2014/15. Bivojové tehdy zvítězili 3:1 na zápasy a poté se ve svém slavném finále střetli se Startem Praha, se kterým se znovu potkají hned v dalším kole za týden v Praze.

Základní část: 7 výher - 6 proher .. celkem body 22:17, celkové skóre 87:78
Play-off 2015, semifinále: 3:1 (9:6, 6:7, 8:4, 8:1)

V dalším zápase se Bivoj Litvínov představí v pražských Kunraticích, kde se střetne v neděli 18. února od 17:00 hodin se Startem Praha.

Jindřich Hejkal
platinum natural ITM Most Altisport PKL servis Greiner Packaging Město Litvínov