úterý 1.8.2017

MFBC Leipzig - jeden z nejlepších německých týmů - v neděli 6. srpna od 17:15!

 
 
 

Mitteldeutscher floorball club (MFBC) je bundesligový tým z lipské metropole, pravidelný účastník play-off a mimo jiné také držitel titulu z roku 2013, kdy po mnoha letech ukradl titul několikanásobnému mistru UHC Weissenfels jenž se letos účastní poháru mistrů. V týmu se každoročně obměňují zahraniční hráči z Finska, Švédska, a také z Čech. Ani tento rok tomu není jinak. V týmu jsou Češi hned tři a další by měli přijít. Úroveň německé bundesligy v posledních letech stále stoupá nejenom díky vlivu zahraničních hráčů, ale i zahraničních trenérů.

Mistr německé florbalové Bundesligy byl znám poprvé v roce 1995, tedy o pouhý rok později než mistr české florbalové Superligy. MFBC Leipzig (nebo Lipsko, chceme-li), je s pěti tituly druhým nejúspěšnějším německým týmem. Poprvé se objevil ve finále v roce 1997 a následně ještě celkem čtrnáctkrát, mimo pěti titulů mistra tedy mají i deset titulů vícemistra.

Tým má samozřejmě i svojí ženskou složku, která vystupuje pod názvem MFBC Wikinger Grimma. Ženský tým z Lipska je zřejmě světovým rekordmanem v počtu titulů vícemistra v současném tisíciletí, vždyť od prvního roku 2001 prohráli finále německé bundesligy hned třináctkrát! Protože ale hráli v tomto období finále pokaždé, mají i čtyři mistrovské tituly. Poslední z roku 2015. A jsou podobně jako muži druhý nejúspěšnější německý florbalový tým. Nejlepším německým týmem je UHC Weissenfels, jenž v obou kategoriích slavil titul v posledních sedmi letech shodně hned v šesti případech. 

SK Bivoj Litvínov se již od června připravuje na další sezónu. Po předloňské těsně neudržené superligové sezóně, následovala těsně udržená loňská prvoligová sezóna. V letošní první lize, kterou bivojové zahájí již 9.9. na vlastním hřišti, by ale rozhodně chtěli hrát důstojnější roli. Na tento svůj první přípravný zápas na rozměrově klasickém hřišti a v plném počtu hráčů (bivojové se letos se až do tohoto zápasu budou připravovat i hrát turnaje na menším hřišti a s menším počtem hráčů v poli) získali litvínovští borci opravdu zajímavého soupeře. 

Vstupné je samozřejmě zdarma.

Jindřich Hejkal
Město Litvínov platinum natural Altisport PKL servis ITM Most Greiner Packaging