čtvrtek 7.9.2017

První zápas v novém ročníku - Slovan Havířov - v sobotu 9.září od 17:00!

 
 
 

Tuto sobotu se Bivoj Litvínov přesně po pěti měsících představí v soutěžním zápase. Nový soutěžní ročník 2017/18 rozehrají tam, kde ten předchozí zakončili, tedy v domácí sportovní hale u Koldomu. Bivojové vstupují do prvních kol se stejným trenérským týmem, s kterým loni po lehkých peripetiích nakonec přecijenom zachránili pro Litvínov druhou nejvyšší soutěž. Trenérem bude Filip Skořepa, hrajícím trenérem Dan Hulič, asistentem trenéra Jindra Hejkal. 
Hráčský kádr ale již určitých změn doznal. Několik zkušených hráčů skončilo, a uvolnilo tím svá místa mladším nadějím, které tak nyní budou mít dostatečný prostor ukázat se svým trenérům i v ostrém zápase.

Soupeřem domácích bude ambiciózní nováček z Havířova, který poprvé ve své historii okusí celostátní soutěž. Tým sází na hráče, kteří prošli extraligovými kluby. Podobně jako litvínovští, i Havířov má hrajícího trenéra. Petr Skácel však stále se svými 511 body ve 275 zápasech suverénně vede historické kanadské bodování extraligy (oproti tomu ten litvínovský stihl ve své extraligové kariéře “prozatím a pouhou“ polovinu zápasů a půlku bodů). Havířov se bude určitě chtít prezentovat atraktivní hrou plnou nasazení a nelítostných soubojů.

Po předloňské těsně neudržené superligové sezóně, následovala těsně udržená loňská prvoligová sezóna. V letošní první lize ale bivojové rozhodně chtějí hrát důstojnější roli. 

V dalším domácím zápase se Bivoj Litvínov představí ve své domovské sportovní hale u Koldomu v sobotu 23.září také v 17:00 hodin. Soupeřem ve třetím prvoligovém kole bude Hattrick Brno.

Jindřich Hejkal
PKL servis Město Litvínov platinum natural Altisport Greiner Packaging ITM Most