úterý 22.11.2016

Supersport v plné náloži

Přináším další část knihy, tentokráte příběh z výletu do Roudnice nad Labem. Byli jsme plní očekávání skrz jednoduchou rovnici: soupeři se pohybují v dolních patrech tabulky + zlepšená dynamika tréninku = výsledek.

SK Bivoj Litvínov Yellow -  TJ Mocní Tuleni GSOŠ Podbořany 19 : 0 (4:0, 7:0, 8:0)

Vyvarovali jsme se podcenění soupeře a vlétli na něj se vší vervou. Již první i druhé střídání jsme měli střelecky úspěšné, během 40 sekund (podle hesla dej góla a střídej) jsme tedy vedli 2:0 a měli jsme míček i hru pod kontrolou. Naši hráči valili jeden útok za druhým, zkušeně drželi míček na polovině soupeře a byli strašně při chuti zasypávat gólmana střelami. V první třetině jsme si vytvořili důležitý náskok 4:0. Navíc obranná část naší hry měla smysl, hráči opět spolupracovali nejen dopředu, nýbrž i dozadu a tak jsme si dokráčeli pro 3 body. Musím přiznat, že soupeř si také vytvořil několik gólových šancí, ale v naší brance byl spolehlivý Jiří Vybíral.

Zajímavosti: první gól byl vítězný, již ve 20. vteřině se o něj postaral obránce Tomáš Kubas, který v utkání zaznamenal hattrick. 4 góly vstřelil Matěj Dufek a hattrickem se může pochlubit také věčně upovídaný Matěj Vodička. Zapisovatel online: Okno... poslední gól přesně se závěrečnou sirénou. Gólman Gigi Jiří Vybíral si připsal asistenci a také vychytanou nulu. Marek Poláček v prvním zápase za náš tým oslavil premiérový gól, když vymetl šibenici. Škodík (Jan Peška) si zkusil post trenéra, když spoluhráčům z "lajny" maloval útočnou akci. Třetí třetinu už mi bylo soupeře líto, ale moji svěřenci soucitem rozhodně netrpěli. Po špatném verdiktu rozhodčího, který viděl hru vysokou holí soupeře před jejich bránou a udělil soupeři 2 trestné minuty, jsme ukázali ducha fair-play a přiznali se, že vysokou holí zahrál náš hráč a rozhodčí správně odvolal trest. Střely – 42 : 10.

SK Bivoj Litvínov Yellow -  Florbal Ústí C 13 : 2 (2:0, 7:1, 4:1)

Céčko Ústí jsem viděl v jejich prvním zápase tohoto turnaje proti Turnovu, což je tým ze špičky tabulky a kdyby Ústí trefovalo bránu, výsledkově by zle zatopilo favoritovi (výsledek 5:0 pro Turnov). Ústí přijelo pouze se 7 statečnými do pole a bylo otázkou času, kdy proti našim fyzicky dobře připraveným hráčům tzv. odejdou. Upozornil jsem bivojáky, že soupeř je lepší než se může zdát a kvalitnější než Podbořany a chlapci si to vzali k srdci. První třetinu jsme tlačili, tlačili, ale góly jsme vytlačili pouze 2 z mnoha šancí. Samozřejmě, lepší než drátem do voka. První gól jsme vstřelili v sedmé minutě, jmenovitě Matěj Vodička a důležitý druhý gól dal ostrostřelec Milan Procházka. Ten samý hráč zvýšil v druhé minutě druhé třetiny na 3:0, ale pak kouslo i Ústí z trestného střílení. 3:1 a za tohoto stavu se může stát cokoliv, ale bivojové zvýšili tempo a během 5. minuty druhé třetiny jsme dvakrát skórovali (Matějové Vodička a Dufek) a to už jsem byl klidný. Celkově jsme druhé dějství vyhráli 7:1 a šli jsme vstříc dalšímu zaslouženému vítězství. Hráči Ústí už fyzicky nestíhali a náš brankostroj se po nádherných kombinacích zastavil na skóre 13:2.

Zajímavosti: 12 ze 13 gólů dali hráči na M (Milan, Matěj nebo Marek), ten zbývající dal jako správný Škodík Jan Peška. Náš střelecký účet otevřel i uzavřel Matěj Vodička. Milan Procházka a Matěj Vodička vstřelili hattrick. Matěj Dufek dal 5 gólů, z toho čistý hattrick ve třetí třetině – 1 gól normálně, poté 1 v oslabení, když nemilosrdně přesprintoval zapnutým turbem protihráče a 1 při přesilovce, tedy kromě nájezdu (který jsme neměli k dispozici) ze všech možných situací.. Střelcům to hodně usnadňovali nahrávači, opravdu hezké kombinace. Poměr střel – 25:8

Podle tabulky: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/druha-liga-dorostencu-skupina-2 to prozatím vypadá nádherně, ale pravdou je to, že jsme většinu zápasů hráli se slabšími soupeři. Důležité je, že jsme vysoko porazili Kadaň (10:2, při eventuální důležitosti vzájemných zápasů, pozn. moja) a že Roudnice porazila Turnov.

Berte toto jako pozvání na další dvojutkání, které se koná u nás v Litvínově 4.12., kde kromě nás hraje i tým mladších dorostenců SK Bivoj Litvínov Black. Nejprve se dorostenci Black utkají s Turnovem a poté čeká veledůležitý zápas proti Turnovu i nás, Bivoj Yellow. Doražte se podívat na to, jak se naši hoši dokáží vyburcovat proti silnému soupeři.